منو تهران ، اقدسیه ، سر اراج ، خیابان 22 بهمن ، بیمارستان نیکان - تلفن : 71062580 - 021
درباره منتماس با مادکتر مهدی احمدیدکتر احمدی

رینوپلاستی یا جراحی بینی1

رینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی)
رینوپلاستی از دو کلمه یونانیRhinoseبه معنی بینی وPlastikosبه معنی شکل دادن و فرم دادن تشکیل شده است.رینوپلاستی،یک نوع جراحی پلاستیک است که برای بهبود عملکرد بینی (از لحاظ تنفسی)و همچنین بهبود فرم ظاهری بینی انجام می گیرد و به همین دلیل جراحی زیبایی به حساب می آید.

این اولین بار توسط آقایSushrutaحدودا500سال قبل از میلاد مسیح در هند قدیم انجام شده است.در آن زمان بعنوان مجازات،بینی جنایتکاران را می بریدند که آقایSushrutaبرای اولین بار جهت ترمیم بینی،از پوست پیشانی استفاده کرد و اولین رینوپلاستی بشکل جدید در سال 1887توسطOriandoاز طریق داخل بینی انجام شد.

این عمل سالهای زیادی است که در ایران انجام می گیرد وشایع ترین عمل جراحی زیبایی در ایران می باشد.

رینوپلاستی توسط چه متخصصانی انجام می گیرد؟
این عمل توسط جراحان گوش و حلق و بینی)(ENT )،جراحان پلاستیک و ترمیمی،جراحان فک و صورت و اخیرا جراحان عمومی در کشور ما انجام می شود.

در بین تخصص های فوق جراحانی موفق ترند که آشنایی بیشتری با فونکسیون و اعمال فیزیولوژیک بینی(ایجاد راه هوایی،حس بویایی،تنظیم دما،تنظیم رطوبت،تصفیه ذرات هوا و نقش در تکلم)دارند و در حین انجام این عمل توجه خاص به حفظ عملکرد و فیزیولوژی بینی داشته باشند و در عین حال با استفاده از علم زیبایی شناسی علاوه بر ایجاد تناسب در خود بینی،ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار کنند.

آیا رینوپلاستی یک کار درمانی است؟
از جنبه های متفاوتی می توان به این موضوع نگاه کرد در مواردی که بیمار مشکلات تنفسی دارد و در عین حال بینی هم اشکال دارد انجام جراحی و بهبود وضعیت تنفس از طریق بینی یک عمل درمانی محسوب می شود.

از یک جنبه دیگر هم می توان به موضوع نگاه کرد کسانی که مشکل ظاهری دارند بعضا از احساس کمبود و یا عدم اعتماد به نفس رنج می برند که اگر این عدم اعتماد به نفس را یک مشکل روحی به حساب بیاوریم و بعد از عمل جراحی این اعتماد به بیمار برگردانده شود به گونه ای می توان آن را یک نوع کار درمانی به حساب آورد.


آدرس مطب : تهران، میدان اقدسیه، خیابان اراج، خیابان 22 بهمن ، مرکز چشم پزشکی و کلینیک نیکان طبقه 5 واحد 505
تلفن : 71062580 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جراحي و پروتز چانهجراحي و پروتز چانه

جراحى چانه یکنوع عمل جراحى مى باشد که براى تغییر شکل چانه صورت مى گیرد ... ادامه مطلب

شکستگی بینیشکستگی بینی

بینى بیشتر از سایر قسمت هاى صورت در معرض ضربه قرار دارد ، شاید بدلیل اینکه جلویى ترین قسمت صورت مى باشد. شکستگى بینى حدود ۴٠٪ شکستگى هاى صورت را تشکیل مى دهد . . . ... ادامه مطلب

جراحى زيبايى گوش - اتوپلاستىجراحى زيبايى گوش - اتوپلاستى

شكل و نحوه اتصال گوش به صورت تاثير به سزايى در زيبايى و جذابيت صورت دارد. گوشهايى كه بيش از حد معمول بزرگ و از صورت فاصله دارند تاثير ناخوشايندى در بيننده ايجاد مى كنند. ... ادامه مطلب

تزريق بوتاكستزريق بوتاكس

خطوط و چین و چروک هاى صورت ناشى از نازک شدن ،کاهش تعداد رشته هاى الاستیکى پوست و فعالیت عضلات صورت مى باشد. خطوط و چین هاى صورت دو نوع مى باشد . . . ... ادامه مطلب

جراحى انحراف تيغه وسطى بينىجراحى انحراف تيغه وسطى بينى

سپتوپلاستى عمل جراحى مى باشد كه براى اصلاح تيغه وسطى بينى كه موجب انسداد راه هوايى بينى شده است انجام مى گيرد.تيغه وسطى بينى( سپتوم) تيغه اى است كه بينى را به دو قسمت مجزا تقسيم مى كند ... ادامه مطلب

جراحي زيبائي بينيجراحي زيبائي بيني

رینوپلاستی از دو کلمه یونانی Rhinose به معنی بینی و Plastikos به معنی شکل دادن و فرم دادن تشکیل شده است. رینوپلاستی ، یک نوع جراحی پلاستیک است که برای بهبود عملکرد بینی (از لحاظ تنفسی) و همچنین بهبود فرم ظاهری بینی انجام می گیرد و به همین دلیل جراحی زیبایی به حساب می آید ... ادامه مطلب

درباره من

بیوگرافی:
متخصص گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن مدرک پزشکی عمومی را در دانشگاه اصفهان و دوره تخصصی را در دانشگاه شیراز به پایان رسانده اند و دوره های متعدد تکمیلی جراحی بینی و زیبایی را در محضر اساتید بنام و معروف اروپایی وآمریکایی در کشورهای آمریکا،آلمان،هلند،فرانسه و ایتالیا گذرانده و بیش از 30 سال سابقه جراحی در زمینه بیماری های گوش وحلق وبینی و زیبایی صورت دارند.

در حال حاضر عضو آکادمی جراحان گوش و حلق و بینی و سر و گردن آمریکا،انجمن جراحان بینی و سینوس اروپا و آمریکا،انجمن جراحان بینی و سینوسی ایران بوده و در زمینه های علمی و تحقیقی مشغول به کار می باشند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین