منو تهران ، اقدسیه ، سر اراج ، خیابان 22 بهمن ، بیمارستان نیکان - تلفن : 71062580 - 021
تماس با مادکتر احمدیدکتر مهدی احمدیدرباره من

رینوپلاستی یا جراحی بینی2

آیا در عمل رینوپلاستی تفاوتی بین بینی های مختلف وجود دارد؟
بینی از اجزای مختلف(پوست،غضروف،استخوان)تشکیل شده است.شکل،اندازه،ضخامت و قوام اجزای تشکیل دهنده بینی روی نحوه عمل جراحی موثر بوده و بعضا محدودیت هایی را برای جراحی بوجود می آورد به طور مثال جراحی بینی هایی که پهن بوده و پوست ضخیم و بافت غضروفی نرم و بدون استحکام دارند(بینی های گوشتی) با بینی های استخوانی که پوست نازک و استحکام غضروفی کافی دارند متفاوت می باشد.

برای اصلاح بینی های گوشتی باید از روش تقویت اسکلت بینی به منظور افزایش حمایت از بافت های نرم بینی استفاده کرد.لذا جراحی این بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید علی رغم محدودیت های آناتومیک با نتایج خوب و مطلوب همراه است.با ابداع روش های جدید جراحی،باید به این نظرعامیانه که جراحی بینی های گوشتی با موفقیت همراه نیست به دیده تردید نگریست.

البته بیمارانی که پوست ضخیم و بینی گوشتی دارند باید حوصله بیشتری بخرج دهند چرا که از بین رفتن تورم و شکل گیری این نوع بینی ها نیاز به مدت زمان طولانی تری دارد.

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟
بعد از سن بلوغ اگر رشد جسمی و ذهنی فرد کامل شده باشد،انجام جراحی امکان پذیر است و بعد از آن نیز محدودیت سنی خاصی وجود ندارد.جراحی به چه روش هایی صورت می گیرد؟جراحی به دو روش بازOpenوبستهCloseانجام می گیرد که در روش اول محل برش جراحی از زیر بینی می باشد و در نوع بسته برش های جراحی از داخل بینی انجام می گیرد.

انتخاب هر کدام از این روش ها بستگی به شکل بینی و تجربه جراح برای استفاده از آن ها دارد.در هریک از این روش ها،اثر برش جراحی روی پوست باقی نمی ماند.

تامپون بینی چیست و آیا در همه انواع رینوپلاستی استفاده می شود؟
تامپون بینی نوار آغشته به پماد است که بعد ازجراحی بینی برای جلوگیری از خونریزی و چسبندگی مخاطی،داخل حفره بینی گذاشته شده و به مدت یک تا چند روز در محل باقی می ماند ولی با توجه به روش های مدرن رینوپلاستی نیازی به استفاده از تامپون نمی باشد.لذا بیماران بلافاصله بعد از عمل به راحتی می توانند از طریق بینی تنفس کنند و راه بینی بعد از جراحی مسدود نمی گردد.

آیا رینوپلاستی فقط با بیهوشی عمومی انجام می شود؟
برای عمل رینوپلاستی می توان از سه روش:
1- بیهوشی عمومیGeneral Anesthesia
2- IV Sedationکه از داروی خواب آور و ضددرد استفاد شده ولی بیهوشی کامل نمی باشد.
3- Local Anesthesiaکه در این روش فقط از داروی بی حسی استفاده می شود.
انتخاب هر کدام از این سه روش بستگی به نظر بیمار و راحت بودن جراحی دارد.


آدرس مطب : تهران، میدان اقدسیه، خیابان اراج، خیابان 22 بهمن ، مرکز چشم پزشکی و کلینیک نیکان طبقه 5 واحد 505
تلفن : 71062580 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانیدنظرات کاربران درباره این مطلب :

عسل [ 1394-12-23 ]
از جراحي بينيم خيلي راضي ام دكتر احمدي عزيز

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جراحي و پروتز چانهجراحي و پروتز چانه

جراحى چانه یکنوع عمل جراحى مى باشد که براى تغییر شکل چانه صورت مى گیرد ... ادامه مطلب

جراحى انحراف تيغه وسطى بينىجراحى انحراف تيغه وسطى بينى

سپتوپلاستى عمل جراحى مى باشد كه براى اصلاح تيغه وسطى بينى كه موجب انسداد راه هوايى بينى شده است انجام مى گيرد.تيغه وسطى بينى( سپتوم) تيغه اى است كه بينى را به دو قسمت مجزا تقسيم مى كند ... ادامه مطلب

جراحى زيبايى گوش - اتوپلاستىجراحى زيبايى گوش - اتوپلاستى

شكل و نحوه اتصال گوش به صورت تاثير به سزايى در زيبايى و جذابيت صورت دارد. گوشهايى كه بيش از حد معمول بزرگ و از صورت فاصله دارند تاثير ناخوشايندى در بيننده ايجاد مى كنند. ... ادامه مطلب

تزريق بوتاكستزريق بوتاكس

خطوط و چین و چروک هاى صورت ناشى از نازک شدن ،کاهش تعداد رشته هاى الاستیکى پوست و فعالیت عضلات صورت مى باشد. خطوط و چین هاى صورت دو نوع مى باشد . . . ... ادامه مطلب

جراحي زيبائي بينيجراحي زيبائي بيني

رینوپلاستی از دو کلمه یونانی Rhinose به معنی بینی و Plastikos به معنی شکل دادن و فرم دادن تشکیل شده است. رینوپلاستی ، یک نوع جراحی پلاستیک است که برای بهبود عملکرد بینی (از لحاظ تنفسی) و همچنین بهبود فرم ظاهری بینی انجام می گیرد و به همین دلیل جراحی زیبایی به حساب می آید ... ادامه مطلب

شکستگی بینیشکستگی بینی

بینى بیشتر از سایر قسمت هاى صورت در معرض ضربه قرار دارد ، شاید بدلیل اینکه جلویى ترین قسمت صورت مى باشد. شکستگى بینى حدود ۴٠٪ شکستگى هاى صورت را تشکیل مى دهد . . . ... ادامه مطلب

درباره من

بیوگرافی:
متخصص گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن مدرک پزشکی عمومی را در دانشگاه اصفهان و دوره تخصصی را در دانشگاه شیراز به پایان رسانده اند و دوره های متعدد تکمیلی جراحی بینی و زیبایی را در محضر اساتید بنام و معروف اروپایی وآمریکایی در کشورهای آمریکا،آلمان،هلند،فرانسه و ایتالیا گذرانده و بیش از 30 سال سابقه جراحی در زمینه بیماری های گوش وحلق وبینی و زیبایی صورت دارند.

در حال حاضر عضو آکادمی جراحان گوش و حلق و بینی و سر و گردن آمریکا،انجمن جراحان بینی و سینوس اروپا و آمریکا،انجمن جراحان بینی و سینوسی ایران بوده و در زمینه های علمی و تحقیقی مشغول به کار می باشند.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین