دکتر مهدی احمدی

متخصص گوش، حلق و بینی


رینوپلاستی یا جراحی بینی2

آیا در عمل رینوپلاستی تفاوتی بین بینی های مختلف وجود دارد؟
بینی از اجزای مختلف(پوست،غضروف،استخوان)تشکیل شده است.شکل،اندازه،ضخامت و قوام اجزای تشکیل دهنده بینی روی نحوه عمل جراحی موثر بوده و بعضا محدودیت هایی را برای جراحی بوجود می آورد به طور مثال جراحی بینی هایی که پهن بوده و پوست ضخیم و بافت غضروفی نرم و بدون استحکام دارند(بینی های گوشتی) با بینی های استخوانی که پوست نازک و استحکام غضروفی کافی دارند متفاوت می باشد.

برای اصلاح بینی های گوشتی باید از روش تقویت اسکلت بینی به منظور افزایش حمایت از بافت های نرم بینی استفاده کرد.لذا جراحی این بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید علی رغم محدودیت های آناتومیک با نتایج خوب و مطلوب همراه است.با ابداع روش های جدید جراحی،باید به این نظرعامیانه که جراحی بینی های گوشتی با موفقیت همراه نیست به دیده تردید نگریست.

البته بیمارانی که پوست ضخیم و بینی گوشتی دارند باید حوصله بیشتری بخرج دهند چرا که از بین رفتن تورم و شکل گیری این نوع بینی ها نیاز به مدت زمان طولانی تری دارد.

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟
بعد از سن بلوغ اگر رشد جسمی و ذهنی فرد کامل شده باشد،انجام جراحی امکان پذیر است و بعد از آن نیز محدودیت سنی خاصی وجود ندارد.جراحی به چه روش هایی صورت می گیرد؟جراحی به دو روش بازOpenوبستهCloseانجام می گیرد که در روش اول محل برش جراحی از زیر بینی می باشد و در نوع بسته برش های جراحی از داخل بینی انجام می گیرد.

انتخاب هر کدام از این روش ها بستگی به شکل بینی و تجربه جراح برای استفاده از آن ها دارد.در هریک از این روش ها،اثر برش جراحی روی پوست باقی نمی ماند.

تامپون بینی چیست و آیا در همه انواع رینوپلاستی استفاده می شود؟
تامپون بینی نوار آغشته به پماد است که بعد ازجراحی بینی برای جلوگیری از خونریزی و چسبندگی مخاطی،داخل حفره بینی گذاشته شده و به مدت یک تا چند روز در محل باقی می ماند ولی با توجه به روش های مدرن رینوپلاستی نیازی به استفاده از تامپون نمی باشد.لذا بیماران بلافاصله بعد از عمل به راحتی می توانند از طریق بینی تنفس کنند و راه بینی بعد از جراحی مسدود نمی گردد.

آیا رینوپلاستی فقط با بیهوشی عمومی انجام می شود؟
برای عمل رینوپلاستی می توان از سه روش:
1- بیهوشی عمومیGeneral Anesthesia
2- IV Sedationکه از داروی خواب آور و ضددرد استفاد شده ولی بیهوشی کامل نمی باشد.
3- Local Anesthesiaکه در این روش فقط از داروی بی حسی استفاده می شود.
انتخاب هر کدام از این سه روش بستگی به نظر بیمار و راحت بودن جراحی دارد.


آدرس مطب : تهران ، تقاطع پاسداران فرمانیه ، جنب برج آسمان ، پلاک 21 ، طبقه 4 ، واحد 14
تلفن : 88794098 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

عسل [ 1394-12-23 ]
از جراحي بينيم خيلي راضي ام دكتر احمدي عزيز

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فواید بوسه در روابط زناشمراقبت هاى بعد از تزريق بمراقبت هاى بعد از عمل زيبمراقبت هاى بعد از عمل سپتاعمال جراحی و روش های جواتاثیر رینوپلاستی روی نحوتزريق بوتاكسجراحى و پروتز چانهجراحى انحراف تيغه وسطى بجراحى انحراف تيغه وسطى بجراحى زيبايى گوش - اتوپلدرباره ما-تماس با ماروش هایی برای آرام کردن رینوپلاستی یا جراحی بینیرینوپلاستی یا جراحی بینیرینوپلاستی یا جراحی بینیسوالات رایج جراحی زیباییشکستگی بینیعمل سپتو پلاستى چگونه انعوارض احتمالى تزريق بوتاعوارض احتمالى جراحى زيباصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر