دکتر مهدی احمدی

متخصص گوش، حلق و بینی


اعمال جراحی و روش های جوانسازی صورت

- دربیمارانی که استخوان چانه کوچک،کوتاه و به سمت عقب باشد و یا اینکه طول استخوان چانه بلند و یا بیش از اندازه جلو باشد،به دو طریق جراحی استخوان چانه( Genioplasty )و یا پروتز چانه،قابل اصلاح می باشند.

- بیمارانی که رشد استخوان فک بالا و گونه هایشان کافی نباشند،با استفاده از پروتز ثابت گونه قابل اصلاح می باشند که در اینگونه موارد با برشی که در ناحیه زیر لب فوقانی داده می شود،می توان پروتز مناسب را در محل کونه جاگذاری نمود.بیمارانی که لبهای باریک همراه با خط لب نازک دارند با استفاده از پروتز های دائمی لب و یا تزریق ژل،قابل ترمیم و بزرگ شدن می باشند(با بی حسی موضعی از گوشه لب).بیمارانی که افتادگی پلک بالا و پایین دارند از طریق جراحی و برداشتن پوست اضافی اطراف پلک،قابل اصلاح می باشند.

- برای برطرف کردن چین های صورت در نواحی پیشانی،خط اخم،اطراف چشم ها،می توان از داروی بوتاکسBotoxاستفاده کرد.میزان ماندگاری این ماده در افراد مختلف متفاوت بوده و بین3تا6ماه می باشد.

- برای برطرف کردن چین های عمیق نواحی صورت از مواد پرکننده یاFillerکه به صورت ژل بوده و از جنس اسید هیالورونیک می باشد،می توان استفاده کرد.این نوع ژل فاقد هرگونه عارضه بوده چرا که جنس آن از خود بدن بوده و بین6ماه تا یک سال جذب بدن می شود.البته از مواردی که ماندگاری بیشتری هم دارند می توان استفاده کرد اما در اینگونه موارد شانس بروز عوارض افزایش می یابد.

- یکی از راه هایی که برای جوانسازی صورت مورد استفاده قرار می گیرد،استفاده از چربی های خود فرد می باشد که از ناحیه شکم و ران ها برداشته شده و در قسمت های مختلف صورت،تزریق می گردد.

- از لیزرهای مختلف و دستگاه رادیو فرکونسیRFهم می توان برای جوانسازی و پیشگیری از افتادگی پوست صورت استفاده کرد.


آدرس مطب : تهران ، تقاطع پاسداران فرمانیه ، جنب برج آسمان ، پلاک 21 ، طبقه 4 ، واحد 14
تلفن : 88794098 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فواید بوسه در روابط زناشمراقبت هاى بعد از تزريق بمراقبت هاى بعد از عمل زيبمراقبت هاى بعد از عمل سپتاعمال جراحی و روش های جواتاثیر رینوپلاستی روی نحوتزريق بوتاكسجراحى و پروتز چانهجراحى انحراف تيغه وسطى بجراحى انحراف تيغه وسطى بجراحى زيبايى گوش - اتوپلدرباره ما-تماس با ماروش هایی برای آرام کردن رینوپلاستی یا جراحی بینیرینوپلاستی یا جراحی بینیرینوپلاستی یا جراحی بینیسوالات رایج جراحی زیباییشکستگی بینیعمل سپتو پلاستى چگونه انعوارض احتمالى تزريق بوتاعوارض احتمالى جراحى زيباصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر